Yükleniyor...

Destek

Sosyal Medya

NEDEN SOSYAL MEDYA ?

Sosyal medya yönetimi aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunar: Maliyet: Pazarlama bütçeniz ne olursa olsun, sosyal medya uygun maliyetli bir girişimdir. Sosyal medya ağlarına katılmak, içerik yayınlamak, kullanıcı yorumlarını yanıtlamak ve daha fazlası ücretsizdir. Reklamlar bile kitlenize ulaşmak ve çevrimiçi bir takip oluşturmak için karlı bir kanal sunar.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NEDİR?

Sosyal medya yönetimi, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında yayınladığınız içeriği oluşturma, yayınlama ve analiz etme ve bu platformlardaki kullanıcılarla etkileşim sürecidir. Ücretsiz ve ücretli araçlarla sosyal medya yönetiminin yanı sıra profesyonel sosyal medya yönetim hizmetlerini de düzenleyebilirsiniz.

Sosyal Medya'nın Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya yönetimi aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunar:

Maliyet:
Pazarlama bütçeniz ne olursa olsun, sosyal medya uygun maliyetli bir girişimdir. Sosyal medya ağlarına katılmak, içerik yayınlamak, kullanıcı yorumlarını yanıtlamak ve daha fazlası ücretsizdir. Reklamlar bile kitlenize ulaşmak ve çevrimiçi bir takip oluşturmak için karlı bir kanal sunar.

Erişim:
Facebook'tan LinkedIn'e sosyal medya ağları sizi dünyanın her yerindeki kullanıcılarla bağlayabilir. Niş kitlelere ulaşmak için Pinterest gibi sosyal medya platformlarını da kullanabilirsiniz. Geleneksel pazarlama ve reklamcılık erişim - veya fiyat - veya sosyal ile eşleşemez. Bu nedenle işletmeler için sosyal medya yönetimi şarttır.

Kullanıcılar:
Sosyal medyayı pazarlama stratejinize dahil etmek, pazarlama girişimlerinizi kullanıcı davranışıyla hizalamanıza olanak tanır. Örneğin, insanların% 74'ü artık satın alma kararları verirken sosyal medya kullanıyor. Bahsetmemek gerekirse, insanların% 80'i sosyal medya aracılığıyla bir satın alma hakkında tavsiye alıyor.

Performans:
Pazarlamacılar ve işletme sahipleri sosyal medya pazarlamacılığı ve reklamcılığının performansı konusunda hemfikirdir. Sosyal yoluyla şirketler markalarını oluşturabilir, hatta olası satışlar ve satışlar oluşturabilir. Örneğin, işletmeler arası (B2B) pazarlamacıların neredeyse% 45'i Facebook aracılığıyla müşteri kazanmıştır.

BAŞLICA SOSYAL PLATFORMLAR:

“Sosyal medya Hangi Platformları İçerir?”

Zamanınızı ve kaynaklarınızı işletmenize en fazla değer sunan sosyal medya ağlarına odaklanmak istediğinizde akıllıca bir soru.Sosyal medya yönetimi için en yaygın platformlardan bazıları şunlardır:
1-Facebook
2-Pinterest
3-Twitter
4-İnstagram
5-Linkedin
6-Youtube